Ціни на нафту оновили мінімум за чотири роки

Ціна на російську нафту марки ВСТО вперше впала нижче верхньої західної стелі на рівні 60 доларів за барель.

Світові ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки на тлі побоювань щодо попиту через ескалацію тарифної війни між США і Китаєм і зростаючими перспективами пропозиції. Про це повідомляє Reuters в середу, 9 квітня.

Так, ф’ючерси на нафту марки Brent зранку втратили 2,38 дол, або 3,79% і впали до 60,44 дол за барель. Ф’ючерси на американську нафту WTI впали на 2,46 дол, або на 4,13%, до 57,12 дол. Обидва контракти досягли найнижчого рівня з лютого 2021 року.

Агентство нагадує, що і Brent, і WTI падають вже п’ять сесій поспіль після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит на більшість імпортних товарів, викликавши побоювання, що глобальна торговельна війна підірве економічне зростання і вдарить по попиту на паливо.

Сьогодні вступили в силу запроваджені 104% мита для Китаю.

На тлі падіння цін на нафту інших брендів, ціна на російську нафту марки ВСТО вперше впала нижче верхньої межі західної стелі на рівні 60 доларів за барель.

Нагадаємо, інвестиційна компанія Goldman Sachs прогнозує, що ціни на нафту Brent і WTI будуть на рівні 62 доларів за барель і 58 доларів до грудня 2025 року і на рівні 55 доларів і 51 долара до грудня 2026 року. За “екстремальних” сценаріїв ціна на Brent може впасти нижче 40 доларів за барель.

Related Posts

ЄК представить план відмови від енергоносіїв РФ 6 травня
  • 30 Квітня, 2025

Попри суттєве скорочення трубопровідних постачань газу з Росії після 2022 року, ЄС минулого року збільшив імпорт скрапленого газу з РФ – він покрив 19% потреб Євросоюзу. Європейська комісія оприлюднить оновлену…

Читати
Торгівля діамантами зупинилася через мита Трампа
  • 30 Квітня, 2025

Масштабні тарифи Трампа включають 10% збору на імпорт діамантів, хоч багато інших мінералів були виключені з мит. Галузь торгівлі діамантами, вартість якої складає 82 мільярди доларів, зупинилася через тарифи американського…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *