В ЄС оголосили нову стратегію безпеки Чорного моря

Нова стратегія базується на головних напрямах: зміцнення безпеки, стабільності та стійкості; сприяння сталому зростанню та добробуту; захист довкілля, підвищення стійкості до змін клімату та розвиток цивільного захисту.

Європейський Союз представив нову стратегію, спрямовану на забезпечення стабільності, безпеки та розвитку регіону Чорного моря. Ця ініціатива має на меті зміцнити зв’язки та сприяти економічному зростанню, пов’язуючи Європу з Південним Кавказом, Центральною Азією та іншими регіонами. Про це повідомили у генеральному директораті Єврокомісії з питань розширення та східного сусідства.

Зауважується, що в умовах війни Росії проти України стратегія посилює геополітичну роль ЄС як надійного партнера у Чорноморському регіоні.

Тісна співпраця з країнами регіону

ЄС планує поглибити співпрацю з Україною, Республікою Молдова, Грузією, Туреччиною, Вірменією та Азербайджаном, активізуючи регіональні проєкти з розвитку транспортної, енергетичної та цифрової інфраструктури.

Так, як багато з цих країн обрали шлях євроінтеграції або наближення до стандартів ЄС, – нова стратегія має на меті створити конкретні вигоди як для партнерів у регіоні, так і для Євросоюзу, інвестуючи в ключові сфери співпраці.

Три ключові напрямки стратегії

Стратегія базується на трьох основних “стовпах” співпраці:

  1. Підвищення безпеки, стабільності та стійкості
    Зокрема, буде створено Чорноморський центр морської безпеки, який зміцнить охорону морської інфраструктури, довкілля та посилить регіональну координацію у розмінуванні.
  2. Сприяння сталому розвитку та економічному зростанню
    Спеціальна програма сполучення, узгоджена з розширеними Трансєвропейськими мережами, розвиватиме транспортні, енергетичні та цифрові мережі для використання потенціалу Чорноморського регіону як життєво важливого коридору, що з’єднує Європу з Центральною Азією через Південний Кавказ, стимулюючи економічне зростання та конкурентоспроможність.
  3. Охорона довкілля, адаптація до змін клімату та цивільний захист
    Посилиться готовність прибережних громад і секторів “синьої економіки” протистояти наслідкам війни, кліматичних змін і водночас скористатися можливостями сталого розвитку.

Зауважується, що регіон Чорного моря – важливий транзитний коридор для торгівлі, енергетики та безпеки. Війна Росії проти України глибоко дестабілізувала регіон, засвідчивши необхідність скоординованих дій. Розпочаті перемовини щодо вступу України, Молдови та потенційно Грузії до ЄС роблять цю стратегію ще важливішою.

Стратегія також інтегрується з іншими ініціативами ЄС – Глобальним шлюзом (Global Gateway), Східним партнерством та процесом розширення ЄС, сприяючи сталому розвитку, інвестиціям і реформам у країнах регіону.

Раніше НАТО оголосило про нову місію Baltic Sentry (Балтійський Вартовий – ред.) для гарантування безпеки інфраструктури в Балтійському морі.

У гру вступає Ердоган: чи допоможе він встановити мир в Україні

Related Posts

Sharp представила VR-перчатки, які імітують дотик до віртуальних об’єктів
  • 23 Липня, 2025

Прототип забезпечує тактильний зворотний зв’язок, але поки що без повного відстеження пальців і імітації сили чи температури. Японська компанія Sharp анонсувала прототип нового VR-контролера з гаптичним зворотним зв’язком, який має…

Читати
У Реалі одразу два претенденти на легендарний 10-й номер
  • 23 Липня, 2025

Культовий ігровий номер може бути присвоєний Кіліану Мбаппе та Арді Гюлеру. У Реалі досі не вирішили, кому дістанеться 10-й номер, повідомляє Marca. Логічно було б віддати знакову цифру Кіліану Мбаппе, який…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *