Україна перейшла на європейський стандарт напруги

В Україні офіційно змінився стандарт напруги в електромережах – замість звичних 220 вольтів стало 230 вольтів.


З 1 липня 2025 року в Україні діє європейський стандарт напруги 230/400 В. Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП).
 
Документ вносить зміни до Кодексу системи розподілу, передбачаючи європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення. Номінальна напруга відтепер становить 230/400 В. Допустиме відхилення від номінальної напруги передбачене у межах 10% (від 207 до 253 В)
 
Очікується, що перехід на європейські стандарти позитивно вплине на якість електропостачання. Так, стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу в додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності – електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.
 
Побутова техніка виробляється із врахуванням вимог Європейського Союзу, тому перехід на новий стандарт напруги їй не зашкодить.
Нагадаємо, раніше в Укренерго оцінили можливість відключень влітку. Наразі на ринку електроенергії спостерігається профіцит обсягом 300-2000 МВт потужностей на годину.
В Україні знизилось енергоспоживання наприкінці червня

Related Posts

Експорт російського газу в Європу впав до рівня 1970-х
  • 10 Липня, 2025

До повномасштабної війни експорт Газпрому до Європи сягав 200 млрд кубометрів, нині постачання обвалилися у 12 разів. Росія скорочує постачання трубопровідного газу до Європи до історичних мінімумів. За перше півріччя…

Читати
Світові центробанки закупили понад 20 тонн золота у травні
  • 9 Липня, 2025

Найбільше золота у травні придбали центробанки Казахстану, Туреччини, Польщі, Китаю та Чехії. У травні 2025 року центральні банки різних країн поповнили свої золотовалютні резерви на 20,5 тонни золота. Про це…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *