Україна долучилася до європейської космічної програми Copernicus

  • Фото
  • 12 Квітня, 2025
  • 0 Коментарі
Супутник спостереження Землі Copernicus Sentinel-1C. Зображення:Thales Alenia Space

Україна та Європейський Союз підписали угоду про участь нашої країни в компоненті космічної програми Copernicus.

Про це повідомили у Мінстратегпромі.

Урочисте підписання відбулося 9 квітня в Брюсселі (Бельгія) під час засідання Ради асоціації.


Україна також візьме участь у підкомпонентах «Події космічної погоди» і «Навколоземні об’єкти» компонента «Космічна ситуаційна обізнаність» Космічної програми ЄС.

Ця угода визначає умови та принципи участі України в окремих компонентах Космічної програми Європейського Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2021/696.

У межах співпраці передбачається співпраця за:

  • компонентом Copernicus (спостереження за Землею на основі супутникового та наземного сегментів);
  • підкомпонентом SWE (вивчення космічної погоди та її впливу на Землю);
  • підкомпонентом NEO (відстеження космічних тіл та об’єктів, що можуть становити загрозу для Землі).

Космічна програма Copernicus спрямована на досягнення всеосяжного безперервного високоякісного спостереження за Землею.

Мета полягає у використанні величезної кількості загальних даних від супутників та наземних, повітряних і морських систем вимірювань для отримання інформації стосовно навколишнього середовища, надзвичайних ситуацій та безпеки на глобальному рівні.

Однією з переваг Copernicus є те, що дані та інформація котрі надходять у межах програми, є доступними для всіх користувачів та громадськості безкоштовно.

Очікується, що участь України у програмі сприятиме розвитку співробітництва України з Євросоюзом у сфері космічної діяльності та розширенню компетенцій у дистанційному зондуванні Землі та спостереженні за космічними об’єктами.

Участь у програмі допоможе у прийнятті управлінських рішень і моніторингу у сфері сільського господарства, цивільного захисту, зміни клімату, захисту електроенергетичних мереж та зв’язку, а також навколишнього середовища, безпеки і оборони й інфраструктури.

Український супутник «Січ-2-30»

Нещодавно Міністерство оборони України створило управління космічної політики, яке має об’єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Related Posts

Молдова оголосила про військові збори. В “ПМР” ще мовчать
  • 26 Квітня, 2025

Передані Молдові позашляховики HMMWV. Джерело: Міністерство оборони Молдови. Міністерство оборони Молдови оголосили про військові збори тривалістю п’ять діб. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Молдови. Останній час подібні заходи проводяться…

Читати
Бельгія передасть Україні два винищувачі F-16 уже цього року Бельгія передасть Повітряним силам України два винищувачі F-16 вже цього року, ще два — наступного. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра Бельгії Барта Де Вевера. «Ми обіцяли стати найбільшим постачальником F-16 для …
  • 25 Квітня, 2025

Бельгія передасть Україні два винищувачі F-16 уже цього року Бельгія передасть Повітряним силам України два винищувачі F-16 вже цього року, ще два — наступного. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *