
До відбиття повітряних атак по Україні залучаються ледь не всі можливі засоби, річкова флотилія ВМС ЗС України не є виключенням. На відпрацювання одного Shahed з катеру йде близько 60 набоїв до кулемету.
Про це в сюжеті Армія TV розказав комендор катеру на ім’я Олександр.
Нагадаємо, що ще в 2022 році на Дніпрі сформували перший річковий дивізіон, спочатку він забезпечував підтримку сил у прирічкових операційних районах, які діють біля Дніпра. Зараз в його завдання входить і протиповітряна оборона.
За складність та особливості своєї роботи під час “полювання на “Шахедів” на штурмовому катері Riverine Assault Boat, які передали нам американські партнери в рамках військової допомоги, розказав його командир з позивним “Дудка”:
“Командир, хто за штурвалом стоїть, він має контролювати катер, контролювати куди як його і в яку сторону повернути катер, щоб кулеметник зміг працювати по цьому Shahed”
Щодо складності ураження командир катеру уточнив:
“Катер не настільки стійкий, як на березі ти став три точки опори зробив і стоїш. Тут його може колихати… Коли тиха вода, то можливо і не так складно як здається.”
Про зміну тактики застосування росіянами ударних дронів Shahed розказав комендор іншого катеру, а саме Sea Ark Dauntless:
“Раніше вони йшли по руслу, тобто Київське море вони йдуть по руслу, а зараз вони самі знають вже де вони “зникають”, так би мовити, то вони міняють свій маршрут. Воно йде на тебе, потім доходить до одної точки і звертає на право, на ліво. Куди йому зручно.”, – розповів про Олександр.
На уточнення скільки йде набоїв, він сказав наступне:
“Десь в середньому на відпрацювання по одній цілі плюс-мінус 60 штук уходить.”
Мова йде про кулемети M240 калібром 7,62 та M2 Browning калібром 12,7 мм, якими озброєні катери цих типів. Також під певні місії на них можуть встановлювати 40 мм гранатомети Mk.19.
Більше про річковий флот в українських реаліях можете прочитати в нашій статті.
Повний сюжет про роботу українських катерів: