Китай уповільнив обертання Землі – NASA

Накопичена вода біля китайської греблі змінила розподіл маси Землі. Що, у свою чергу, збільшило момент інерції планети, вважають вчені.

Будівництво у Китаї найбільшої у світі гідроелектростанції Три ущелини на річці Янцзи уповільнило обертання Землі на 0,06 мікросекунди, що фактично збільшило тривалість дня. Відповідну заяву зробив доктор Бенджамін Фонг Чао, геофізик із Центру космічних польотів імені Годдарда NASA, повідомляє Yahoo News.

ГЕС Три ущелини збудована в провінції Хубей. Її збудована у 2012 році гребля має довжину 2335 метрів та висоту 185 метрів. Вона тримає близько 40 кубічних кілометрів води. При цьому цей об’єм води знаходиться на висоті 175 метрів над рівнем моря, що надає їй значної ваги і потенційної енергії.

Наразі Три ущелини – основний елемент енергетичної системи Китаю. Її потужність складає 22 500 мегават, і вона виробляє стільки ж енергії, скільки 15 ядерних реакторів.

І ось вчені NASA нещодавно змогли підтвердити, що ГЕС викликала невелику, але відчутну зміну обертання Землі, внаслідок чого тривалість днів збільшилася на 0,06 мікросекунди, а вісь планети зрушила приблизно на 2 сантиметри.

“Для довідки це становить трохи більше 3 днів за весь період існування Всесвіту”, – пояснив доктор Чао.

На думку американських учених, накопичена вода біля китайської греблі змінила розподіл маси Землі. Що, у свою чергу, збільшило момент інерції планети, подібно до того, як фігурист уповільнює обертання, витягаючи руки.

Також повідомлялоя, що Китай запустив найбільшу у світі ГАЕС Феннін. Вона розрахована на вироблення 6,61 млрд кВт-год. електроенергії на рік.

Related Posts

В ЗСУ зробили заяву про обов'язкову службу жінок
  • 12 Травня, 2025

Україна могла б використати досвід Норвегії, де жінки можуть добровільно піти на строкову службу, вважає радниця ЗСУ. Україна припустилася помилки, не запровадивши строкову військову службу для жінок ще у 2014…

Читати
Європа відреагувала на угоду про копалини між Україною та США
  • 11 Травня, 2025

Укладена угода враховує процес вступу України до Європейського Союзу та його законодавство. Європейська комісія вітає підписання Україною та США угоди про копалини, зазначаючи, що її зміст відповідає законодавству ЄС і…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *