ЗМІ дізналися різницю мирних планів США та Євросоюзу

Основні розбіжності у двох текстах стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій та гарантій безпеки.

Європейські та українські чиновники нещодано виступили проти деяких пропозицій США, що нібито “мають зупинити війну” Росії проти Україні. Про це повідомляє агентство новин Reuters з посиланням на відповідні документи, які були надані журналістам.

Пакети власних пропозицій були вироблені під час переговорів між офіційними особами США, Європи та України в Парижі 17 квітня і в Лондоні 23 квітня.

Основні розбіжності у двох текстах стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій з Росії, гарантій безпеки та чисельності українських збройних сил.

Перший текст відображає пропозиції, передані посланцем Трампа Стівом Віткоффом європейським чиновникам у Парижі, які, своєю чергою, були передані українцям. Держсекретар США Марко Рубіо охарактеризував ці пропозиції як “широкі рамки” для виявлення відмінностей між сторонами.

Другий текст з’явився через тиждень у результаті переговорів між українськими та європейськими чиновниками в Лондоні і був переданий американській стороні, повідомили джерела. Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ із пропозиціями, виробленими під час переговорів у середу в Лондоні, тепер перебуває на столі Трампа.

Пропозиції Віткоффа передбачали юридичне визнання США контролю Росії над українським Кримом, окупованим Росією в 2014 році та фактичне визнання контролю Росії над районами півдня і сходу України, які контролюються силами Москви.

Європейський та український документ відкладають детальне обговорення території до укладення угоди про припинення вогню, і в документі не згадується визнання російського контролю над будь-якою українською територією.

Що стосується довгострокової безпеки України, то в документі Віткоффа йдеться про те, що Україна матиме “надійну гарантію безпеки” з європейськими та іншими дружніми державами, які виступатимуть гарантами. На додачу Київ, за ідеєю Віткоффа, має відмовитися від думки про членство в НАТО.

Тоді ж як європейський та український документ навпаки передбачає, що не буде жодних обмежень на українські сили і жодних обмежень на розміщення союзниками України своїх військових сил на українській території. Там пропонуються надійні гарантії безпеки для Києва, зокрема з боку Сполучених Штатів, у рамках угоди на зразок статті 5, що є посиланням на положення НАТО про взаємну оборону.

В пропозиціях Віткоффа йдеться про те, що санкції проти Росії з моменту окупації Криму в 2014 році, будуть зняті в межах обговорюваної угоди.

У контрпропозиціях України та ЄС ідеться, що санкції будуть “поступово пом’якшені” після досягнення стійкого миру і що санкції можуть бути відновлені, якщо Росія порушить умови мирної угоди.

Європейський та український документ також пропонує Україні фінансову компенсацію за шкоду, завдану війною, з російських активів за кордоном, які були заморожені.

Текст Віткоффа говорить тільки про те, що Україна матиме фінансову компенсацію, не вказуючи джерело надходження цих коштів.

Нагадаємо, спеціальний представник президента США Стів Віткофф прилетів до Москви на зустріч з Володимиром Путіним.

Як відомо, це вже другий візит Віткоффа до Росії у квітні і четвертий – після перемоги Дональда Трампа на виборах у США. Кожного разу Віткофф зустрічався з Путіним.

Related Posts

Трамп вважає, що Крим "залишиться з Росією"
  • 4 Травня, 2025

Дональд Трамп дав відповідь на питання, чи було б для нього прийнятно, якби Крим та чотири регіони України, які частково окупували росіяни, відійшли б РФ. Президент США Дональд Трамп вважає,…

Читати
В Україні зросте вартість апостиля у 12 разів – нардеп
  • 3 Травня, 2025

Вартість апостиля не змінювалася з 2003 року і до цього часу становила 51 гривню. Відповідно, нині тариф зросте до 610 грн. З 3 травня в Україні зросте вартість послуги проставлення…

Читати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *